Kwatery i noclegi pracownicze - Ulm hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Ulm

Ulm to średniej wielkości miasto, położone na południu Niemiec. Może poszczycić się wielowiekową historią. Jest ważnym ośrodkiem turystycznym, uniwersyteckim i kulturalnym. Praca w Ulm czeka przede wszystkim na przedstawicieli przemysłu elektronicznego oraz pracowników fabryk produkujących pojazdy (autobusy, ciężarówki i przyczepy). Mieszczą się tu również duże zakłady firm wytwarzających broń oraz jedne z największych drukarni w tej części kraju. W Ulm żyje około 120 tysięcy ludzi.

Ulm - co warto zobaczyć?

Najważniejsze atrakcje Ulm zachowały się w obrębie centrum dawnego miasta. Począwszy od IX wieku aż do czasów nowożytnych, było to jedno z najważniejszych miast regionu. Mimo utraty dawnej pozycji nadal jest ważnym centrum kulturalnym, siedzibą znanych teatrów, muzeów czy stowarzyszeń. Położone w południowej części Niemiec Ulm, oferuje więc wiele ciekawych miejsc. Wśród nich warto zwiedzić:

  • Gotycka katedra (posiada największą wieżę kościelną na świecie),
  • Protestancki kościół garnizonowy (secesja),
  • Neogotycki kościół św. Jerzego,
  • Zabudowa starego miasta (z wieloma zabytkowymi budynkami użyteczności publicznej),
  • Dzielnica rybacka (z domami o konstrukcji szachulcowej, w tym słynnym Schiefes Haus Ulm),
  • Częściowo zachowane fortyfikacje,
  • Twierdza federalna z XIX wieku.

Ulm to również miasto festiwali. W ciągu roku odbywa się to kilka dużych i głośnych imprez jak chociażby Wiblinger Bachtage czyli seria koncertów poświęcona Janowi Sebastianowi Bachowi. Ważną imprezą jest również Schwörwoche (koniec lipca) upamiętniająca nadanie miastu cesarskich konstytucji. Odbywają się tu również doroczne regaty wioślarskie oraz jeden z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech. Ulm może stać się również dobrą bazą wypadową do zwiedzania całego regionu!

Ulm - dojazd

W samym Ulm nie ma lotniska, które posiadałoby tanie połączenia z Polską. W pobliżu znajdują się takie lotniska jak: Memmingen, Friedrichshafen czy Norymberga. Dostaniemy się tu również autobusem z Monachium, które z kolei posiada kilka bezpośrednich połączeń z naszym krajem.

Noclegi w Ulm

Znalezienie odpowiedniego hotelu w Ulm nie powinno być trudne. Miasto żyje z ruchu turystycznego oraz dzięki sporej liczbie studentów. Z tego powodu jak grzyby po deszczu wyrastają tu hotele, hostele, a coraz więcej mieszkańców decyduje się na wynajem pokoi.

Dobrze rozwinięty rynek pracy w Ulm powoduje, że wiele firm poszukuje dużych obiektów noclegowych dla swoich pracowników. Właśnie dlatego hotel pracowniczy w Ulm, może okazać się naprawdę korzystnym rozwiązaniem.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Wszystkie miejscowości od A do Z

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych najemców!

Proszę czekać...