Kwatery i noclegi pracownicze - Stalowa Wola hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Stalowa Wola

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Stalowa Wola

Stalowa Wola jest miastem wojewódzkim, stolicą woj. podkarpackiego oraz powiatu starowolskiego. Leży w południowo-wschodniej części Polski, na terenie Kotliny Sandomierskiej. Powierzchnia miasta to ok. 82,5 km2, a gęstość zaludnienia sięga do 750,2 osób na kilometr kwadratowy. W Stalowej Woli mieszka ok. 62 tys. osób. Prawa miejskie Stalowa Wola otrzymała w czasie II wojny światowej, czyli w dniu 1 kwietnia 1945 roku. Jest więc stosunkowo młodym miastem. W Stalowej Woli działają trzy uczelnie wyższe: Wyższa Szkoła Ekonomiczna, Polsko-Czeska Wyższa Szkoła Biznesu i Sportu "Collegium Glacense", Politechnika Rzeszowska oraz 1 wydział Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie.

Punkty charakterystyczne

W pobliżu miasta zlokalizowane są dwa rezerwaty przyrody – Pniów (tzw. Jezioro Pniów) oraz Jastkowice. Ważnym zabytkiem dla miasta jest Kościół Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli, zbudowany w latach 1752-1754 dla zakonu kapucynów i ufundowany przez księcia Jerzego Lubomirskiego. W Stalowej Woli mieści się też Zamek Lubomirskich w Rozwadowie, w którym obecnie funkcjonuje Muzeum Regionalne.

  • Do innych ważnych zabytków dla Stalowej Woli należą:
  • Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli
  • Kościół Świętego Floriana w Stalowej Woli z drewnianą dzwonnicą
  • Konkatedra, Bazylika Mniejsza w Stalowej Woli
  • Cmentarz parafialny w Rozwadowie
  • Cmentarzysko kultury łużyckiej na os. Charzewice
  • Wieża ciśnień w Rozwadowie
  • Kuźnia drewniana ul. Rozwadowskiej 11
  • Budynek dawnych warsztatów szkolnych przy ul. Hutniczej

Transport

Przez Stalową Wolę przebiega droga krajowa nr 77. W miejscowości działa ważny węzeł kolejowy - Stacja Stalowa Wola Rozwadów, dzięki której miasto ma bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą, Krakowem, Lublinem, Rzeszowem, Wrocławiem czy też z Przemyślem. W Stalowej Woli funkcjonuje obecnie 35 autobusów komunikacji miejskiej i 15 stałych linii autobusowych na terenie miasta oraz pobliskich gmin Pysznica, Zaleszany, Nisko i Radomyśl nad Sanem. Całkowita długość połączeń przekracza 169 km.

Noclegi Pracownicze – Stalowa Wola

Jesteś przedsiębiorcą, którego interesy wzywają do opisywanego miasta? Nie mogłeś lepiej trafić, ponieważ na naszym portalu znajdziesz liczne noclegi pracownicze. Stalowa Wola posiada bogatą ofertę w tym zakresie, dlatego na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Na hotel-pracowniczy.pl można znaleźć zarówno noclegi pracownicze w Stalowej Woli na wynajem długoterminowy, jak nawet jednodniowy.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...