Kwatery i noclegi pracownicze - Sosnowiec hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Sosnowiec

Charakterystyka miasta Sosnowiec

Sosnowiec to miasto na prawach powiatu, które leży w południowej części Polski, w województwie śląskim. Liczba ludności wynosi ponad 200 tysięcy mieszkańców, co czyni miasto piętnastym co do liczby ludności miastem w Polsce oraz trzecim w województwie śląskim. Powierzchnia miasta równa jest 91,06 km2. Niegdyś Sosnowiec dzięki intensywnemu rozwojowi przemysłu ciężkiego funkcjonował jako miasto przemysłowe. Dziś profil miasta określa się jako przemysłowo-usługowy. 

Charakterystyczne miejsca w Sosnowcu

Bez wątpienia Sosnowiec to miasto pełne pałaców, dworów, kościołów i obiektów sakralnych. Miejsca charakterystyczne, które bezwzględnie należy odwiedzić to: 

 • Muzeum w Sosnowcu - Pałac Schoena, 
 • Nowy Pałac Schoenów, 
 • Katedra Wniebowzięcia NMP,
 • Kościół św. Barbary, 
 • Kościół św. Tomasza Apostoła, 
 • Cerkiew św. Wiery, Nadziei, Luby i ich Matki Zofii, 
 • Mauzoleum Rodziny Dietlów, 
 • Pałac Dietla, 
 • Dwór Mieroszewskich, 
 • Dom Jana Kiepury, 
 • zakopiański "Dom Ludowy". 

Transport w Sosnowcu

W pobliżu Sosnowca przebiega autostrada A4, a przez miasto przebiegają dwie drogi ekspresowe i dwie krajowe. W mieście funkcjonuje siedem stacji kolejowych: Sosnowiec  Główny, Sosnowiec Południe, Sosnowiec Dańdówka, Sosnowiec Porąbka, Sosnowiec Kazimierz, Sosnowiec Maczki oraz Sosnowiec Jęzor. Na wszystkich stacjach zatrzymują się pociągi podmiejskie, a na stacji Sosnowiec Główny również pociągi dalekobieżne i międzynarodowe. Za komunikację miejską odpowiada Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. W Sosnowcu funkcjonują zarówno autobusy jak i tramwaje. W niedalekiej odległości - 24 km na północ od centrum Sosnowca, znajduje się port lotniczy Katowice-Pyrzowice. 

Baza noclegowa w Sosnowcu

Sosnowiec to miasto, które dysponuje szeroką ofertą na noclegi dla turystów oraz noclegi pracownicze. Sosnowiec bowiem ze względu na swoje położenie i bliskość szlaków komunikacyjnych jest miejscem bardzo atrakcyjnym cenowo do zamieszkiwania przez pracowników, którzy pracują w sąsiadujących miastach. Z tego właśnie względu noclegi dla firm w Sosnowcu cieszą się ogromną popularnością. Obszerna baza ofert dostosowana jest do potrzeb każdej, nawet najbardziej wymagającej osoby, poszukującej wyjątkowego miejsca na nocleg. Sosnowiec i jego baza noclegowa to więc miejsce, które pozwala odpowiedzieć na wszystkie potrzeby. Oferowane pokoje pracownicze są w bardzo dobrym stanie, a także są wygodne i komfortowe. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki zarówno pracowników, którzy poszukują noclegu w Sosnowcu indywidualnie dla siebie oraz właścicieli firm, którzy poszukują hotelu robotniczego w Sosnowcu dla dużej grupy.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...