Kwatery i noclegi pracownicze - Solec Kujawski hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Solec Kujawski

Solec Kujawski to malownicze miasto położone w samym sercu Kujaw, w województwie kujawsko-pomorskim, na lewobrzeżu Wisły. Historia Solca sięga już w XIII wieku, jednak jego korzystne dla handlu rozmieszczenie geograficzne pozwala sądzić, że istniał na długo przez pierwszymi wzmiankami pisemnymi. Oficjalne prawa miejsce Solec otrzymał w roku 1325, obecnie miasto zamieszkuje około 15,6 tys. mieszkańców. W miejscowości znajduje się wiele atrakcyjnych zabytków i miejsc, w których można odpocząć i aktywnie spędzić czas. Jeżeli interesuje Cię Solec Kujawski, noclegi w tym mieście dostępne są w dobrych cenach i dogodnych lokalizacjach, także dla pracowników.

Charakterystyczne miejsca w Solcu Kujawskim

Wśród atrakcyjnych turystycznie miejsc z pewnością należy wymienić piękny, neogotycki Ratusz. Nieotynkowany, murowany budynek stanowi integralny element architektury miasta, pełniąc jednocześnie funkcję siedziby Urzędu Miasta i Gminy. W Solcu można także zwiedzić liczne kościoły, w tym kościół Najświętszego Serca Jezusa, czy też Kościół pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Ciekawym budynkiem w Solcu jest również słynna Kolejowa Wieża Ciśnień.

Z pewnością warto zobaczyć także:

  • pomnik Jana Pawła II,
  • pomnik Pamięci Walczących o Wolność,
  • cmentarz ewangelicko-mennonicki w Przyłubiu z historyczną ikonografią chrześcijańską,
  • zabytkową kamienicę przy ulicy 23 Stycznia,
  • Muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej.

Transport w Solcu Kujawskim

Przez Solec Kujawski przebiega linia kolejowa pociągu Warszawa Wschodnia - Bydgoszcz, który w gminie zatrzymuje się na dwóch stacjach - Przyłubie oraz Solec Kujawski. Ponadto zlokalizowana jest tu także droga krajowa nr 10, liczne drogi wojewódzkie (204, 249, 394 i 397), oraz gminne i powiatowe. Jeśli chodzi o transport lotniczy, najbliższe lotnisko znajduje się w odległości ok. 20 km w Bydgoszczy-Szweredowie.  

Baza noclegowa w Solcu Kujawskim

Turystom, którzy cenią sobie wygodny wypoczynek nietrudno będzie znaleźć hotel, Solec Kujawski bowiem posiada kilka wygodnych i przyjemnych ośrodków, które oferują wygodne miejsca noclegowe oraz smaczne i różnorodne posiłki. W mieście z pewnością można wypocząć zarówno aktywnie, jak i zrelaksować się podczas urlopu, również dzięki licznym trasom rowerowym, spacerowym, a także pięknym terenom rekreacyjnym w okolicach hoteli. 

Dzięki rozwojowi przemysłu i przedsiębiorstwom, w które obfituje Solec Kujawski, noclegi pracownicze stają się coraz bardziej popularną formą tymczasowego zamieszkania dla pracowników firm. Jest to rozwiązanie tanie, wygodne i funkcjonalne, na które decyduje się coraz więcej pracodawców. W Solcu z pewnością łatwo o znalezienie dla siebie miejsca noclegowego.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...