Kwatery i noclegi pracownicze - Rostock hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Rostock

Strona 1 z 2

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Rostock to największe miasto landu Meklemburgia-Pomorze Przednie. Jest to przede wszystkim ośrodek uniwersytecki i przemysłowy. Pracy w Rostocku poszukują głównie osoby zatrudnione w przemyśle stoczniowym, rybołówstwie oraz pracownicy call center dużych korporacji. Mieszka tu niewiele ponad 200 tysięcy ludzi.

Rostock - co warto zobaczyć?

Północne Niemcy (w tym Rostock) słyną z atrakcji turystycznych. Wprawdzie burze dziejowe, które przetoczyły się przez miasto, pozbawiły je wielu interesujących budowli, ale turyści nie powinni się tu nudzić. Najważniejsze atrakcje Rostocku to:

  • Mury obronne z basztami i bramami (najsłynniejsza, czyli Kröpeliner Tor pełni dziś funkcję punktu widokowego)
  • Dawny klasztor św. Krzyża (obecnie muzeum)
  • Kościół mariacki (z XIV wieku, w środku zachowany zegar astronomiczny)
  • Ratusz (średniowieczny, przebudowany w XVIII wieku)
  • Kościół św. Piotra (w środku modele okrętów, istnieje możliwość wejścia na wieżę)
  • Plac Uniwersytecki (popularne miejsce spotkań, zwłaszcza wśród studentów pobliskiej uczelni).

Będąc w Rostocku, warto wybrać się również na nowe nabrzeże, gdzie w niewielkich budkach serwuje się lokalny przysmak - bułkę ze śledziem. Ryba podawana jest na kilka sposobów, w tym jako charakterystyczny dla regionu śledź a'la Bismarck. Na głównym deptaku miasta będziemy mogli spróbować też popularnych w całych Niemczech currywurst.

Turyści spragnieni kontaktu z dziką przyrodą powinni udać się do pobliskiego Parku Narodowego Vorpommersche Boddenlandschaft (około 50 kilometrów). Jeśli zaś chcemy przejść się po plaży lub promenadzie, powinniśmy wybrać pobliski kurort Warnemünde.

Rostock - dojazd

Rostock nie posiada tanich połączeń lotniczych z Polską, jest jednak wyśmienicie skomunikowany z dużymi miastami Niemiec. Dotrzemy tu szybkim pociągiem z pobliskiego Hamburga czy nawet z Berlina. Z racji tego, że Meklemburgia-Pomorze Przednie to land graniczący z Polską, do Rostocku możemy dojechać, wykorzystując specjalny bilet jednodniowy oferowany przez koleje niemieckie (obowiązuje na obszarze jednego landu). Możemy zdecydować się również na prywatnych przewoźników autobusowych oferujących przejazdy do dowolnych miast w Niemczech.

Baza noclegowa w Rostocku

Hotele w Rostocku są dość zróżnicowane pod względem cenowym. Znajdziemy tu wprawdzie drogie, kilkugwiazdkowe obiekty, ale z całą pewnością można będzie wyszukać też nieco tańsze pokoje.

Ze względu na dość chłonny rynek pracy w Rostocku ciekawą ofertą okazują się hotele pracownicze. Kilka istotnych branż, które nadal rozwijają się w północnych Niemczech, wciąż cierpi na niedosyt pracowników. Jeśli więc jesteś zainteresowany podjęciem pracy w tym mieście, to koniecznie zapoznaj się z ofertą hoteli pracowniczych w Rostocku.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...