Kwatery i noclegi pracownicze - Poznań hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Poznań

Strona 1 z 3

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Miasto położone w zachodniej Polsce, nad trzecią pod względem długości rzeką w Polsce - Wartą. Jest stolicą województwa wielkopolskiego i należy do powiatu poznańskiego o najwyższej liczbie ludności w Polsce. Liczba mieszkańców wynosi 536 438, klasyfikując przy tym Poznań jako 5 najbardziej zaludnione miasto w Polsce. Pod względem powierzchni natomiast zajmuje 8 miejsce i liczy sobie 261,91 km².

Charakterystyczne miejsca w Poznaniu

Bez wątpienia najbardziej charakterystyczną wizytówką miasta są słynne koziołki, które codziennie w południe wychodzą ze środkowej wieżyczki ratusza i trykają się rogami. Renesansowa budowla znajduje się w samym centrum Rynku. Odwiedzając Poznań koniecznie trzeba zobaczyć również:

  • Bazylikę archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła
  • dwa pałace: Mielżyńskich i Działyńskich
  • Zamek Cesarski,
  • Pałac Górków,
  • Muzeum Archeologiczne,
  • Zamek Królewski,
  • domki budnicze,
  • fragmenty murów obronnych.

Miasto słynie również z wypieku unikatowych rogali świętomarcińskich, które są wypiekane jedynie przez ograniczona ilość piekarni. Istnieje nawet ich muzeum, w którym można dowiedzieć się więcej o historii ich powstania. W Poznaniu znajduje się również trzeci co do wielkości w Polsce stadion INEA.

Transport w Poznaniu

Na południowych obrzeżach Poznania zlokalizowana jest autostrada A2, która w granicach miasta jest bezpłatna oraz dwie drogi ekspresowe - S5 i S11. Przez Poznań przebiega również droga krajowa nr 92 oraz trzy drogi wojewódzkie – nr 196, nr 307 i nr 450.

W mieście działa Poznański Węzeł Kolejowy, składający się z 8 linii kolejowych. Jest on jednym z największych i najruchliwszych węzłów kolejowych w kraju. Średnio w przeciągu doby przez miasto przejeżdża ok 450 pociągów.

Miasto posiada również własny port lotniczy Poznań-Ławica, który oferuje ponad 60 połączeń lotniczych. Całkowity ruch pasażerski w roku 2018 wynosił 2 476 304. Transport publiczny opiera się na 20 liniach tramwajowych oraz 134 liniach autobusowych (dziennych, nocnych oraz podmiejskich).

Baza noclegowa w Poznaniu

Poprzez stały wzrost liczby turystów odwiedzających Poznań, powstają co rusz nowe obiekty noclegowe. Na dzień dzisiejszy miasto liczy ponad 110 hoteli, oprócz tego istnieje również wiele hosteli, moteli i kwater prywatnych - każdy znajdzie coś odpowiedniego w sam raz na swoją kieszeń.

Pokoje pracownicze i hotele robotnicze w Poznaniu są coraz popularniejszą opcją, jeśli chodzi o nocleg dla pracowników. Jest to wygodne i tanie rozwiązanie, dlatego firmy coraz częściej decydują się na hotel pracowniczy. Poznań to miasto, w którym z łatwością znajdziesz odpowiedni nocleg

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...