Hotel pracowniczy Poznań

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Poznań

Poznań

Miasto położone na zachodzie Polski na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą. Jest siedzibą władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Liczba mieszkańców wynosi 539 545, dzięki czemu miasto zajmuje 5 miejsce wśród najbardziej zaludnionych polskich miast. W rankingu na największe miasto pod względem powierzchni Poznań zajmuje 8 miejsce z powierzchnią 261,91 km².

Charakterystyczne miejsca

W Poznaniu tradycja łączy się z nowoczesnością. Wizytówką miasta są słynne poznańskie koziołki, które swoją siedzibę mają w Ratuszu. Renesansowa budowla stoi zaś pośrodku Rynku. Warto zwrócić uwagę również na:

  • Zamek Cesarski,
  • Zamek Królewski,
  • Pałac Górków,
  • Muzeum Archeologiczne,
  • domki budnicze,
  • fragmenty murów obronnych.

Warto dodać, że przez miasto przebiegają trasy turystyczne, które znacząco ułatwią zwiedzanie. Na terenie Poznania działa opera - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, 8 teatrów z własną sceną oraz Filharmonia Poznańska im. Tadeusza Szeligowskiego.


Transport

Przez Poznań przebiega 4 drogi krajowe oznaczone symbolami 5 (która ma także status trasy europejskiej E261), 11, 92 i 32, autostrada A2 (która ma status trasy europejskiej E30) oraz droga ekspresowa S11. W mieście działa Poznański Węzeł Kolejowy, w którym zbiega się 8 linii kolejowych. Jest on jednym z największych i najruchliwszych węzłów kolejowych w kraju.

Miasto posiada własny port lotniczy Poznań-Ławica, który obsługuje połączenia głównie z Europą Zachodnią. Systematycznie rośnie liczba osób korzystających z portu lotniczego. W roku 2016 było ich ponad 1,7 mln. Transport publiczny opiera się na 123 liniach autobusowych (dziennych, nocnych i podmiejskich) oraz 22 liniach tramwajowych.


Baza noclegowa

Wciąż rosnąca liczba turystów odwiedzających Poznań skłania do otwierania nowych hoteli, pensjonatów i moteli. Dzięki temu miasto jest w stanie zaoferować nocleg każdemu, zarówno wymagającemu klientowi jak i turyście podróżującemu w klasie ekonomicznej. Także baza hoteli pracowniczych jest silnie rozwinięta. W naszej bazie można znaleźć $hotel_no$ hoteli.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Wszystkie miejscowości od A do Z

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych najemców!

Proszę czekać...