Kwatery i noclegi pracownicze - Mińsk Mazowiecki hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Mińsk Mazowiecki

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Mińsk Mazowiecki leży w Polsce centralnej w województwie mazowieckim, w odległości niewiele ponad 40 km od Warszawy, przez co jest zaliczany do aglomeracji warszawskiej. Jest to miasto powiatowe, siedziba zarówno powiatu mińskiego, jak i gminy wiejskiej Mińsk Mazowiecki. Dane Polska w liczbach pokazują, że liczba mieszkańców przekracza 40 300, co przy powierzchni 13,2 km 2 daje gęstość zaludnienia na poziomie ok. 3 065,2 osób na km 2. Średni wiek mieszkańca Mińska Mazowieckiego to prawie 40 lat. 52,7% mieszkańców stanowią kobiety, a 47,3% - mężczyźni. Mińsk Mazowiecki uzyskał prawa miejskie w 1421 roku.

Historia Mińska Mazowieckiego

Co ciekawe, miasto wielokrotnie zmieniało nazwę, a obecna została nadana 11 lipca 1916 r. Mińsk Mazowiecki jest ściśle związany z historią Polski. Na terenie miasta odbywały się potyczki podczas powstań narodowych w powstaniach listopadowym i styczniowym. Mińsk Mazowiecki odegrał też rolę w czasie bitwy warszawskiej. Podczas II wojny światowej Niemcy utworzyli tu getto

Punkty charakterystyczne w Mińsku Mazowieckim

Ważnym zabytkiem dla Mińska Mazowieckiego jest Pałac Dernałowiczów wraz z zespołem parkowym, którego najstarsze elementy pochodzą z XVII w. Istotnym miejsce jest także Sanktuarium Matki Bożej Hallerowskiej w Mińsku Mazowieckim zbudowane w XVI wieku w miejscu XV-wiecznego kościoła. Na terenie miasta znajduje się cmentarz żydowski,.

Do innych ważnych zabytków w Mińsku Mazowieckim można zaliczyć m.in.:

  • willa hrabiny Łubieńskiej
  • ruiny dworku M.E. Andriollego
  • willa dr Jana Huberta z początku XX wieku
  • budynek szkoły z XIX wieku
  • Pomnik Konstytucji 3 Maja

Transport w Mińsku Mazowieckim

Przez Mińsk Mazowiecki przebiega linia kolejowa nr 2 łącząca miasto z wieloma innymi ważnymi ośrodkami – m.in. z Warszawą Zachodnią, Moskwą, Grodziskiem Mazowieckim oraz Siedlcami. Dodatkowo przez miasto przebiega linia kolejowa nr 13, dzięki której możliwy jest dojazd do Lublina oraz Rzeszowa. Mińsk Mazowiecki posiada też dobrą komunikację drogową z resztą kraju, ponieważ przez miasto przebiegają drogi krajowe nr 50 Ciechanów – Ostrów Mazowiecka i 92 Rzepin – Warszawa – Mińsk Mazowiecki, a także droga wojewódzka 802 Mińsk-Sieroczyn. W 2018 roku w Mińsku Mazowieckim uruchomiono miejską komunikację autobusową. Obecnie dostępne są 3 linie.

Baza noclegowa w Mińsku Mazowieckim

Mińsk Mazowiecki ma rozbudowaną bazę kwater pracowniczych. Potrzebujesz noclegu w Mińsku Mazowieckim dla siebie albo dla swoich pracowników na 1 lub więcej dni? Jeśli tak, to wiedz, że bardzo dobrze trafiłeś/-aś. W naszej bazie bez trudu znajdziesz kwatery pracownicze. Mińsk Mazowiecki to miasto przyjazne dla odwiedzających. Interesuje Cię hotel pracowniczy? Mińsk Mazowiecki jest przygotowany także na taką okoliczność. Przejrzyj ofertę w naszej bazie.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...