Kwatery i noclegi pracownicze - Magdeburg hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Magdeburg

Charakterystyka miasta Magdeburg

Magdeburg to miasto na prawach powiatu, znajdujące się w północno-środkowej części Niemiec. Ilość ludności na koniec roku 2015 wynosiła ponad 235 tysięcy mieszkańców. Stan ten uplasował miasto na 32 pozycji pod względem liczby ludności w niemieckich miastach. Powierzchnia miasta wynosi 201 km2. W Magdeburgu jest wiele ciekawych atrakcji, co sprawia, że miasto jest wyjątkowo ciekawym kierunkiem turystycznym. Jak większość niemieckich miast jest to również miejsce znane ze swojego przemysłowego charakteru, które jest chętnie odwiedzane przez osoby podróżujące w celach zarobkowych. Między innymi z tego też względu Magdeburg cechuje się szeroką ofertą noclegową.

Charakterystyczne miejsca w Magdeburg

W Magdeburg znajduje się wiele ciekawych zabytków, które bezwzględnie należy odwiedzić podczas pobytu w mieście. Najważniejsze zabytki i miejsca na szlaku turystycznym Magdeburg to:

  • gotycka Katedra św. Katarzyny i św. Maurycego wznoszona przez 300 lat,
  • zespół klasztorny Norbertanów,
  • halowy kościół Augustianów,
  • gotycki, halowy kościół św. Piotra,
  • gotycki kościół św. Jana z XIV wieku,
  • romański kościół św. Sebastiana,
  • Stary Ratusz,
  • Nowy Ratusz,
  • socrealistyczna zabudowa centrum miasta.

Transport w Magdeburg

Miasto jest węzłem transportu drogowego i kolejowego Saksonii-Anhalt. W tym miejscu przecinają się drogi A2 i A14. W mieście funkcjonuje kolej. Na głównej stacji zatrzymują się pociągi InterCity i InterCity Express. Na mniejszych stacjach zaś zatrzymują się pociągi regionalne, które ułatwiają mieszkańcom okolicznych miejscowości dotrzeć do Magdeburgu. Od 1899 roku w mieście funkcjonują tramwaje elektryczne.

Baza noclegowa w Magdeburg

Magdeburg to kierunek chętnie obierany przez turystów. Miasto charakteryzuje się bowiem liczną ilością różnego rodzaju atrakcji i zabytków wartych zobaczenia. Pobyt w Magdeburg ułatwia bogata oferta hoteli i apartamentów. Szeroka gama propozycji pozwala znaleźć miejsce idealnie odpowiadające na potrzeby i preferencje poszukujących. Dla osób, które nie lubią przebywać w miejscach, w których obecna jest ogromna ilość turystów, Magdeburg oddaje do dyspozycji odwiedzających atrakcyjne mieszkania do wynajęcia. Magdeburg to również miasto, w którym praca jest na wyciągnięcie ręki. Dlatego też oferta noclegowa dostosowana jest również dla pracowników przyjeżdżających z innych miast i krajów. W Magdeburg szeroka oferta na noclegi pracownicze pozwala znaleźć nocleg odpowiadający każdemu. Z poszczególnych propozycji korzystają również firmy, które delegują do pracy większe grupy pracowników.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...