Kwatery i noclegi pracownicze - Ludwigshafen hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Ludwigshafen am Rhein

Strona 1 z 6

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Charakterystyka Ludwigshafen

Jest to miasto powiatowe w Niemczech, położone w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Miejscowość wywodzi się z dawnego Szańca Reńskiego i jest położona na lewym brzegu rzeki Ren, po drugiej stronie badeńskiego Mannheim. Ludwigshafen to jedno z pięciu największych centrów Nadrenii-Palatynatu, wraz z pobliskim Mannheim tworzy konurbację, czyli tzw. centrum podwójne.

Ludwigshafen to miasto międzynarodowe. Mają tutaj swoje siedziby globalne firmy przemysłu chemicznego, np. BASF, który stanowi lokalną potęgę gospodarczą i ważne miejsce pracy dla osób zamieszkujących w całym regionie.

3 kwietnia 1930 r. urodził się w tym mieście kanclerz Niemiec Helmut Kohl.

Najbardziej charakterystyczne punkty miasta

Ludwigshafen to miasto o bardzo dużej wartości rekreacyjnej: Liczne tereny zielone przebiegają przez obszar miejski niemal na całym jego terenie. Główny park oraz ścisłe centrum miasta ze sklepami, kawiarniami i restauracjami znajdują się bezpośrednio nad malowniczym Renem i tym samym zachęcają do relaksujących spacerów oraz odpoczynku na świeżym powietrzu. Cechą charakterystyczną miasta jest połączenie nowoczesnej architektury z zachowanymi w świetnym stanie, budowlami z poprzedniego wieku.

Żywa scena kulturalna z popularnym Theater im Pfalzbau, interesujące Muzeum Wilhelma Hacka, znany w całym kraju Festiwal Filmu Niemieckiego, a także zaangażowane i aktywne kluby sportowe stanowią bardzo ciekawą propozycję dla osób, które szukają czegoś więcej niż tylko zaliczania kolejnych atrakcji turystycznych z przewodnikiem w ręku.

Transport w Ludwigshafen

Miasto stanowi dogodny punkt logistyczny w Nadrenii-Palatynat. Znajdują się tutaj trzy duże stacje kolejowe sieci S-Bahn, które łączą Ludwigshafen z ośrodkami miejskimi w całym kraju - Ludwigshafen Hauptbanhof, Ludwigsafen Mitte oraz Ludwigshafen Mundenheim. W mieście funkcjonuje również dość rozbudowana sieć tramwajowa i autobusowa.

Najbliższy port lotniczy, będący jednym z największych węzłów komunikacyjnych w całej Europie, znajduje się we Frankfurcie. Podróż z miasta na lotnisko pociągiem zajmuje od 45 do 60 minut.

Baza noclegowa w Ludwigshafen

Ludwigshafen zapewnia bardzo rozbudowaną bazę noclegową zarówno dla turystów, jak i dla osób przebywających w tym miejscu na kontraktach służbowych. Znajdują się tutaj wygodne i komfortowe hotele, motel, kwatery prywatne oraz pensjonaty dla najbardziej wymagających przyjezdnych. Z pewnością każdy znajdzie hotel w Ludwigshafen dopasowany do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Hotele pracownicze w Ludwigshafen posiadają oferty zarówno dla osób przebywających na długoterminowych kontraktach, jak i pracujących sezonowo.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...