Kwatery i noclegi pracownicze - Lubeka hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Lübeck

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Lubeka to średniej wielkości miasto w północnych Niemczech. Niegdyś była jednym z największych ośrodków handlowych nad Bałtykiem, dziś uznaje wyższość pobliskiego Hamburga. Zachowało się tu wiele zabytków świadczących o wielowiekowej przeszłości miasta. Lubekę zamieszkuje około 212 tysięcy ludzi.

Lubeka - co warto zobaczyć?

Większość atrakcji turystycznych Lubeki zachowała się w jej ścisłym centrum. Od czasów zajęcia słowiańskiego grodu przez Niemców, miasto rozwijało się głównie w pierścieniu murów obronnych. Poważne zniszczenia przyniosły bombardowania alianckie z czasów II wojny światowej, jednak część budowli odzyskała dawną świetność. Wielu turystów uważa zabytkowe stare miasto w Lubece za najciekawszą atrakcję turystyczną północnych Niemiec. Charakterystyczne miejsca i zabytki:

  • Gotycka katedra z zachowanym średniowiecznym zegarem,
  • Zabytkowy ratusz (możliwość zwiedzania z przewodnikiem),
  • Kościół mariacki (wstęp płatny),
  • Kościół św. Piotra z wieżą widokową,
  • Szpital świętego Ducha (gotycki),
  • Dawny zamek i muzeum Hanzy (uznawane za jedno z najnowocześniejszych w Niemczech),
  • Baszta Holsztyńska i mury obronne (symbol miasta),
  • Dom Buddenbrooków (miejsce akcji powieści Tomasza Manna),
  • Spichlerze solne,
  • Travemünde (nadmorski, peryferyjny kurort z licznymi plażami).

Będąc w Lubece, koniecznie trzeba koniecznie spróbować marcepanu! To produkt regionalny, którym miasto zasłynęło w całej Europie. Sklepy sprzedające ów smakołyk działają w zabytkowych kamienicach (tuż obok Bramy Holsztyńskiej).

Lubeka - dojazd

Wprawdzie Lubeka nie posiada tanich połączeń lotniczych z Polską, ale w pobliżu leżą duże lotniska w Hamburgu i w Bremie. Istnieje również wiele firm świadczących usługi przewozowe z dowolnymi miastami na terenie Niemiec. Dla podróżnych z północno-zachodniej Polski ciekawą opcją może okazać się dojazd kolejami niemieckimi, które posiadają w swojej ofercie kilka ciekawych rozwiązań (m.in. bilety całodobowe na obszar landu).

Baza noclegowa w Lubece

Drogie hotele Lubeki to przede wszystkim domena starego miasta oraz modnego Travemünde. Jednak duża popularność dawnej siedziby Hanzy wśród turystów sprawia, że baza noclegowa Lubeki znacznie się poszerzyła. Znajdziemy tu wiele hosteli, apartamentów, pensjonatów czy pokoi do wynajęcia. Ciekawym rozwiązaniem okazują się też hotele pracownicze, które konkurują cenowo z popularnymi hostelami.

Mimo utraty dominującej pozycji nad Bałtykiem Lubeka nadal pozostaje dużym, rozwijającym się miastem. Dużą rolę odgrywa tu przemysł spożywczy i farmaceutyczny. Powstają też nowe centra technologiczne i rozwojowe. Rynek pracy Lubeki nadal nie został nasycony. W związku z tym wiele korporacji i firm decyduje na wynajmowanie hoteli pracowniczych w Lubece.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...