Hotel pracowniczy Kraków

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Kraków

Kraków

Dawna stolica Polski położona jest w południowej Polsce nad rzeką Wisłą. Znajduje się ona na styku kilku krain geograficzny: Bramy Krakowskiej, Kotliny Oświęcimskiej, Kotliny Sandomierskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego i Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Zarówno pod względem powierzchni jak i ilości mieszkańców Kraków zajmuje 2 miejsce w rankingu (766 739 mieszkańców, powierzchnia 326,85 km²). W mieście przeprowadzane są zakrojone na szeroką skalę inwestycje dlatego wielu podwykonawców szuka w tym mieście kwater pracowniczych.

Tanie noclegi, kwatery pracownicze i pokoje do wynajęcia

Miasto obfituje w przeróżnego rodzaju i standardu miejsca noclegowe. Znajdziemy tu hotele luksusowe, pensjonaty na obrzeżach miasta, motele oraz wielką bazę noclegową złożoną z akademików rozsianych po całym Krakowie. Także przedsiębiorcy poszukujący miejsca na nocleg dla pracowników znajdą odpowiednie lokum. W naszej bazie znajduje się aż $hotel_no$ hoteli położonych w Krakowie.

Punkty charakterystyczne

Kraków jest miastem, w którym nowoczesność przeplata się z historią. Wspaniały Rynek Główny z otaczającą go architekturą działa jak magnes na turystów. Na Rynku i w jego okolicach znaleźć można niezliczoną liczbę zabytków, z których wymienić należy:

  • Kościół Mariacki,
  • Sukiennice,
  • zabytkowe kamienice.

W niedalekim sąsiedztwie na wzgórzu  góruje Zamek Królewski Wawel, siedziba królów oraz miejsce ich pochówku. Pod zamkiem turyści mogą odwiedzić Smoczą Jamę, siedlisko legendarnego Smoka Wawelskiego.

Kazimierz to kolejny obowiązkowy punkt wycieczek. Dawna dzielnica żydowska przyciąga wielu turystów, którzy zachwycają się niepowtarzalnym urokiem tego miejsca.

Poza zabytkami warto zwrócić uwagę na liczne w mieście atrakcje związane z nauką i sztuką. Godne polecenia jest odwiedzenie Ogrodu Doświadczeń, Muzeum Inżynierii Miejskiej, jednego z 11 dużych teatrów, Filharmonii im. Karola Szymanowskiego lub Opery.


Transport

Kraków stanowi węzeł transportowy. Przez miasto przechodzi 7 dróg krajowych, autostrada A4, droga ekspresowa S7 i trzy drogi wojewódzkie. Kraków połączony jest z większością miast w kraju transportem kolejowym. Z dawnej stolicy pociągami dotrzemy także do Wiednia, Pragi, Budapesztu lub Lwowa.

Transport miejski składa się z 160 linii autobusowych (miejskich i aglomeracyjnych) i 27 linii tramwajowych. Dodatkowo w 2009 roku uruchomiono tramwaj wodny.

11 km na zachód od centrum Krakowa funkcjonuje Port Lotniczy Kraków-Balice, który obsługuje połączenia z setką portów lotniczych na świecie.


Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Wszystkie miejscowości od A do Z

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych najemców!

Proszę czekać...