Kwatery i noclegi pracownicze - Katowice hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Katowice

Katowice to miasto na prawach powiatu, znajdujące się w południowej części Polski na Wyżynie Śląskiej. Początki Katowic sięgają XVI wieku, kiedy to były ośrodkiem rolniczym i kuźniczym. Dziś Katowice są siedzibą władz województwa śląskiego, a dzięki rozwojowi przemysłu, który został zapoczątkowany w XIX wieku są jednym z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Katowice plasują się na 11. miejscu wśród miast Polski pod względem ludności (278 736 mieszkańców - stan na koniec 2018 roku) oraz na 12. miejscu pod względem wielkości powierzchni (164,64 km2). Z uwagi na to, iż miasto wciąż jest kolebką szeroko rozwiniętego przemysłu, na jego terenie znajdują się liczne kwatery pracownicze. Katowice czekają na Twoje przybycie!

Co warto odwiedzić w Katowicach

Katowice są miastem pełnym wspaniałych zabytków i dziedzictwa kulturowego, obok których nie sposób przejść obojętnie. Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć to:

 • dawna przemysłowa dzielnica Katowic - Nikiszowiec,
 • dawne osiedle robotnicze - Giszowiec,
 • Dolina Trzech Stawów,
 • hala widowiskowo-sportowa - Spodek,
 • Katedra Chrystusa Króla,
 • katowicki rynek,
 • Muzeum Śląskie,
 • Pałac w Załężu,
 • Pomnik Powstańców Śląskich,
 • Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego,
 • Teatr śląski im. Stanisława Wyspiańskiego,
 • Willa Goldsteinów.

Gałęzie transportu w Katowicach

Katowice wyróżniają się różnorodnością szlaków komunikacyjnych. Przez miasto przebiegają zarówno trasy europejskie, jak i autostrady oraz drogi szybkiego ruchu. Szeroko rozbudowane drogi krajowe ułatwiają komunikację z sąsiadującymi miastami. Katowice to również wysoce rozwinięta kolej, która obsługuje aż 20 linii. Komunikacja miejska miasta Katowice oparta jest na komunikacji autobusowej i tramwajowej. Głównym organizatorem komunikacji miejskiej jest Zarząd Transportu Metropolitalnego. Komunikacja tramwajowa organizowana jest na zlecenie ZTM przez Tramwaje Śląskie S.A. Miasto Katowice to też transport lotniczy. Nieopodal, 30 km od Katowic, znajduje się port lotniczy Katowice-Pyrzowice, który obsługuje ruch międzynarodowy pasażerski oraz towarowy.

Noclegi pracownicze – Katowice

Katowice są miejscem często odwiedzanym przez turystów i pracowników, dlatego miasto to posiada wysoce rozwiniętą bazę noclegową.

Noclegi pracownicze w Katowicach cieszą się ogromnym zainteresowaniem z uwagi na rozwinięty przemysł, co napędza zapotrzebowanie na pracowników przyjeżdżających z innych miast. Pracodawcy bez trudu mogą więc znaleźć odpowiedni dla siebie hotel pracowniczy. Katowice pełne są różnorodnych ofert. Na pewno znajdziesz coś ciekawego.

Nasza strona jest bazą, w której znajdziesz liczne hotele pracownicze. Katowice to jedno z licznych miast, z których oferty posiadamy na hotel-pracowniczy.pl, więc na pewno nie będziesz zawiedziony. Już teraz zarezerwuj pokoje!

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...