Kwatery i noclegi pracownicze - Karczew hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Karczew

Strona 1 z 7

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Karczew to małe miasto położone na południowych rubieżach Warszawy. Wprawdzie po słynnej montowni Mercedesów pozostało już tylko wspomnienie, ale praca w Karczewie czeka na przedstawicieli branży spożywczej i chemicznej. Szczególnie ważne dla miasta i regionu są zakłady drobiarskie i placówki zajmujące się przetwórstwem mięsnym. W Karczewie żyje niecałe dziesięć tysięcy ludzi.

Karczew - co warto zobaczyć?

Chociaż historia miasta sięga czasów prehistorycznych, to z jego dawnej przeszłości nie pozostało zbyt wiele. Karczew przez lata był niewielkim, szlacheckim miasteczkiem i nie odgrywał istotnej roli w historii kraju. Rozwój Warszawy sprawił, że osada stała się ważnym punktem zaopatrzenia stolicy w mięso i inne produkty spożywcze. Ze względu na swoje położenie Karczew może okazać się dobrą bazą wypadową do zwiedzania mniej znanej części Mazowsza. Warto zobaczyć:

  • Barokowy kościół parafialny według projektu Jakuba Fontany,
  • Rynek z neogotyckim budynkiem dawnego zajazdu,
  • Cmentarz żydowski,
  • Pałac w Otwocku Wielkim (ok. 4,5 kilometra na południe - udostępniony do zwiedzania oddział Muzeum Narodowego w Warszawie),
  • Otwock i Józefów (z drewnianą zabudową okresu międzywojnia tzw. świdermajer),
  • Ruiny zamku w Czersku (ok. 15 kilometrów na południe),
  • Cmentarz żydowski w Aninie.

Okolice Karczewa to również ciekawe obszary leśne. W pobliżu przebiega granicach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, którego interesującą częścią jest rezerwat przyrody "Na Torfach" im. Janusza Kozłowskiego. Po parku wyznaczono wiele szlaków i ścieżek przyrodniczych. Istnieją plany przeprowadzenia w pobliżu tzw. Wiślanej Trasy Rowerowej. Wiele ścieżek rowerowych już teraz łączy miasto z niedalekim Otwockiem (stamtąd przejechać będzie można wzdłuż wschodniej granicy Warszawy).

Karczew - dojazd

Karczew posiada połączenia autobusowe z Warszawą. Zarówno z Centrum, jak i z Dworca Wschodniego wyjeżdżają busiki, którymi dotrzemy do tego niewielkiego miasteczka. Budowa sieci obwodnic stolicy oraz mostu południowego z pewnością ułatwi dostanie się tutaj własnym transportem. Bez większych problemów do Karczewa dostaniemy się również na dwóch kółkach.

Karczew - noclegi

Ze względu na swój charakter miasteczko nie posiada rozbudowanej sieci noclegowej. Próżno szukać w Karczewie hoteli. Zamiast tego możemy skorzystać z kwater, hostelu czy pokoi do wynajęcia. Dzięki działającym w pobliżu zakładom, niezłym ofertom pracy oraz bliskości większych ośrodków miejskich możemy zdecydować się na inne rozwiązanie, czyli kwatery pracownicze w Karczewie.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...