Kwatery i noclegi pracownicze - Goleniów hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Goleniów

Goleniów to miasto znajdujące się w północnej części Polski, na terenie powiatu goleniowskiego. Miasto będące pierwotnie osadą, prężnie rozwija się od około 1268 roku, kiedy za takie zostało uznane za sprawą decyzji księcia Barnima I. W 1314 oficjalnie przyznano kolejne - lubeckie - prawa miejskie, aby chwilę później dołączyć do stowarzyszenia miast handlowych Europy Północnej, tzw. Hanzy i rozkwitnąć pod względem ekonomicznym. Od tego momentu miasteczko zdołało zamieszkać ponad 22000 mieszkańców. Na tle pozostałych miast Pomorza Zachodniego, Goleniów wyróżnia się obecnością jednej z najdłuższych rzek - Iny. Całkowita powierzchnia liczy 11,78 km².

Co warto zobaczyć w Goleniowie?

Goleniów, podobnie jak większość polskich miast, dzieli się na dwie części: Stare i Nowe Miasto. Stara część jest całościowo wpisana do rejestru zabytków, w którego zakres wchodzi kilkanaście strzeżonych miejsc. Warto je odwiedzić przy okazji zwiedzania miasta. Są to m.in.:

  • Kościół św. Katarzyny z XV w.,
  • Kościół św. Jerzego z XIII w.,
  • obwarowania miejskie: Brama Wolińska, mury miejskie z XV w.,
  • spichlerz nad Iną z XVIII w.,
  • ruiny kaplicy św. Jerzego z XIII w.,
  • zespół budynków szkoły z czerwonej cegły z XX w.,
  • zespół zakładu karnego z XIX w.,
  • budynek poczty z końca XIX w.,
  • wieża ciśnień z XIX w.

Transport na terenie Goleniowa

Z racji, że Goleniów jest małym miasteczkiem, to na jego terenie funkcjonuje 10 standardowych linii autobusowych i 4 specjalne. Większość autobusów wyrusza z dworca PKS i w tym samym miejscu kończy kurs. Dzięki komunikacji miejskiej dostaniemy się bezpośrednio m. in. do Goleniowskiego Parku Przemysłowego w Łozienicy, osiedla Helenów, Podańska, Łozienicy, Marszewa, Krępska, Modrzewi, Żdżar, Łubczyny, Kęp Łubczyskich, Borzysławca.

W mieście obecna jest stacja kolejowa o numerze 401 łącząca port Świnoujścia ze Szczecinem, Kamieniem Pomorskim oraz Kołobrzegiem. Raz dziennie (poza okresem wakacyjnym) przyjeżdża tutaj pociąg, który zapewnia bezpośrednie połączenie z Warszawą, Krakowem i Poznaniem.

Do Szczecina mamy stąd jedynie 35 km. W Glewicach położonych 10 km od Goleniowa znajduje się port lotniczy Szczecin-Goleniów, skąd dotrzemy m. in. do Warszawy, Londynu, Oslo, Liverpoolu i Dublina.

Zakwaterowanie w Goleniowie

Goleniów jest miasteczkiem, gdzie większość nocy spędzimy w prywatnych kwaterach, pokojach gościnnych i gospodarstwach agroturystycznych. Hotele w Goleniowie stanowią mniejszość, przy czym większość z nich to miejsca o standardzie trzygwiazdkowym tj. Hotel Hanza, Dom Hotelowy Ikar czy Hotel Atria.

Poza okresem wakacyjnym większość osób przyjeżdża tutaj w sprawach służbowych. Pod tym względem warto wziąć pod uwagę kwatery pracownicze w Goleniowie, szczególnie jeśli zależy nam na niższej cenie przy jednoczesnym zachowaniu standardów na przyzwoitym poziomie.

Pokoje do wynajęcia w Goleniowie dostępne są w przystępnych cenach. W zależności od liczby dób, wybranego okresu i zarezerwowanych miejsc, cena może różnić się nawet o kilkanaście złotych. Aby mieć pewność, że wybierasz noclegi w Goleniowie w najodpowiedniejszym miejscu z dogodnymi warunkami, skorzystaj z wyszukiwarki hotel-pracowniczy.pl.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...