Kwatery i noclegi pracownicze - Gniezno hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Gniezno

Charakterystyka miasta Gniezno

Gniezno to miasto położone w województwie wielkopolskim. Według danych z 2017 roku miasto liczy prawie 70 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 40,6 km2. Gniezno było miastem królewskim lokowanym w latach 1238-1239. Była to pierwsza stolica Polski, która została ustanowiona około 940 roku. W Gnieźnie obecnie funkcjonuje wiele dużych przedsiębiorstw i zakładów przemysłowych. Do najbardziej znanych firm działających na terenie miasta należy NB Polska - Velux, czyli firma zajmująca się produkcją okuć i okien dachowych, Panasonic Energy Poland S.A. czyli producent baterii cynkowo-węglowych, Kirchhoff Automotive, czyli firma zajmująca się produkcją podzespołów motoryzacyjnych, Trepko Sp. z o.o. czyli producent maszyn i urządzeń pakujących dla przemysłu spożywczego oraz Scanclimber Sp. z o.o., czyli producent wind i dźwigów budowlanych. Wszystkie te firmy stanowią znaczną część gnieźnieńskiej gospodarki. Zatrudniają one wiele osób, również pracowników spoza miasta, którzy wynajmują zlokalizowane na terenie Gniezna kwatery robotnicze.

Co warto odwiedzić w Gnieźnie?

Miasto posiada wiele atrakcyjnych zabytków i atrakcji turystycznych. W Gnieźnie znajdują się trzy punkty informacyjne, w których można wykupić usługę zwiedzania pierwszej stolicy Polski wraz z przewodnikiem. Do najchętniej oglądanych zabytków i wybieranych atrakcji należą:

  • Katedra Gnieźnieńska i Wzgórze Lecha,
  • klasycystyczna Rezydencja Metropolitów Gnieźnieńskich i Prymasów Polski,
  • budynek dawnej gminy żydowskiej,
  • Krąg Darczyńców,
  • Kamienna mapa Europy,
  • trakt Królewski w Gnieźnie - trasa turystyczno - kulturowa, którą tworzą liczne posągi, makiety i tablice informacyjne rozmieszczone w zabytkowym centrum miasta.

Gałęzie transportu

Przez Gniezno przebiega trasa europejska - E261, drogi ekspresowe i krajowe - S5, 5 i 15 oraz drogi wojewódzkie - 190, 194, 197, 260. Komunikacja miejska realizowana jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Gnieźnie. Linie autobusowe kursują na terenie miasta i poza jego granicami. W mieście funkcjonują dwie linie nocne. W Gnieźnie obecny jest również transport kolejowy. Na terenie miasta znajdują się trzy stacje.

Nocleg - Gniezno

Miasto dysponuje obszerną bazą noclegową z uwagi na napływ ludności z innych miast ościennych poszukujących pracy oraz ze względu na dużą liczbę turystów zwiedzających miasto. Tanie noclegi w Gnieźnie przypadną do gustu każdemu, bowiem w mieście jest szeroki wybór możliwości. Przyjezdni mogą wybierać tanie hotele w Gnieźnie i nieco bardziej luksusowe propozycje. Warto podkreślić, że wszystkie one cechują się wysoką jakością. Niezależnie więc od wybranej propozycji, każdy nocleg w tej lokalizacji z pewnością spełni oczekiwania.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...