Kwatery i noclegi pracownicze - Gliwice hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Gliwice

Strona 1 z 4

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Prezentujemy najlepsze oferty kwater pracowniczych w mieście Gliwice.

Gliwice to miasto położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku. Jego powierzchnia wynosi 133,88 km², natomiast liczba ludności 181 309 osób (stan na 1 stycznia 2018 r.). Daje im to 19. pozycję na liście największych polskich miast, zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności. W samym województwie śląskim Gliwice zajmują 4. pozycję pod względem zaludnienia.

Gliwice są ważnym ośrodkiem przemysłowym, na ich terenie znajdują się m.in. Kopalnia Węgla Kamiennego Sośnica oraz Huta Łabędy.

Miejsca warte odwiedzenia w Gliwicach

Najbardziej charakterystyczną i rozpoznawalną budowlą w Gliwicach jest słynna radiostacja, która w 1939 r. stała się miejscem tzw. prowokacji gliwickiej, przeprowadzonej przez Niemców. Wieża o wysokości 111 m jest najwyższą w Europie konstrukcją zbudowaną w całości z drewna.

Inne, warte odwiedzenia miejsca w Gliwicach to przede wszystkim:

  • Zamek Piastowski (Piast schloss),
  • Palmiarnia Miejska,
  • budynek Poczty Głównej,
  • kościół Wszystkich Świętych z wieżą widokową,
  • Kolejkowo - największa makieta kolejowa w Polsce.

Ostatnia atrakcja zlokalizowana jest na terenie Centrum Handlowego Europa Centralna - jednego z największych obiektów komercyjnych w Polsce.

Transport w Gliwicach

Gliwice są jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce. Położone są na skrzyżowaniu dwóch autostrad: A1 oraz A4, a przez miasto przebiegają drogi krajowe nr 44,78 i 88 oraz wojewódzkie nr 408, 901 oraz 902, czyli Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ). Węzeł Gliwice-Sośnica, łączący obie autostrady z drogą krajową nr 44 i DTŚ, jest jednym z największych węzłów drogowych w Europie.

Przez Gliwice przebiegają również krajowe i międzynarodowe linie kolejowe, a tamtejszy dworzec jest jednym z najważniejszych w Polsce. Warto dodać, że województwo śląskie ma największą gęstość sieci kolejowej w kraju. W chwili trwają prace nad koncepcją Kolei Metropolitarnej, która zakłada rozwój transportu szynowego na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Gliwice nie posiadają własnego lotniska, natomiast w odległości do 100 km od miasta znajdują się trzy międzynarodowe porty lotnicze - w Katowicach, Krakowie i Ostrawie (Czechy).

Jeżeli chodzi o transport wodny, Gliwice (przez Kanał Gliwicki i rzekę Odrę) mają połączenie z zespołem portowym Szczecin-Świnoujście. Mogą też poszczycić się najnowocześniejszym i najbardziej uniwersalnym portem śródlądowym w kraju.

Transport miejski opiera się na komunikacji autobusowej. W 2018 r. uruchomione zostały Metropolitalne Linie Lotniskowe, dzięki którym autobusem można dotrzeć na lotnisko w Pyrzowicach.

Baza noclegowa w Gliwicach

W Gliwicach funkcjonuje największa podstrefa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co przekłada się na atrakcyjność inwestycyjną regionu, a co za tym idzie, na jego szybki rozwój. Rosnąca liczba turystów, odwiedzających Gliwice w celach biznesowych, ma duży wpływ na dynamiczny wzrost liczby hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych. Stale zwiększająca się liczba miejsc pracy (sama tylko Gliwicka Podstrefa Ekonomiczna daje zatrudnienie ok. 24 tys. pracownikom) generuje z kolei zapotrzebowanie na noclegi pracownicze w Gliwicach. Firmy decydują się najczęściej na zakwaterowanie swoich pracowników w obiektach typu hotel robotniczy czy kwatery pracownicze w mieście Gliwice. Najważniejszą zaletą hoteli i pokoi pracowniczych w Gliwicach są przystępne ceny, zależne od standardu wyposażenia i atrakcyjności lokalizacji.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...