Hotel pracowniczy Gdańsk

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Gdańsk

Gdańsk

Miasto położone na Żuławach Wiślanych nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły. Jest ono stolicą województwa pomorskiego, ośrodkiem aglomeracji gdańskiej i jednym z miast Trójmiasta (poza Gdynią i Sopotem). Liczba mieszkańców, podawana przez GUS w 2017 roku wyniosła 464 293 mieszkańców, co dało miastu 6 miejsce w rankingu na najludniejsze miasto w Polsce. Pod względem powierzchni Gdańsk zajmuje 7 miejsce (261,96 km²).

Charakterystyczne miejsca

Na liście cennych zabytków miasta możemy znaleźć m.in.:

  • Ratusz Głównego Miasta,
  • Dwór Artusa,
  • Dom Uphagenów,
  • Wielki Młyn,
  • Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Warto również odwiedzić Westerplatte i Oliwę (gdzie znajduje się zespół archikatedralny) oraz zobaczyć architekturę Gdańska pochodzącą z różnych okresów historycznych.

Charakterystycznymi miejscami są też Opera Bałtycka, Filharmonia Bałtycka, Teatr Wybrzeże oraz hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena.


Transport

Gdańsk stanowi węzeł komunikacyjny północnej Polski. Przez miasto lub w jego okolicy przebiegają trzy trasy europejskie (E28, E75, E77), dwie drogi ekspresowe S6 i S7 oraz trzy drogi krajowe (91, 7, 89). Ponadto w mieście działa 4 pasażerskie i 3 towarowe linie kolejowe. Bardzo ważną część komunikacji jest Szybka Kolej Miejska, która kursuje co 7-8 minut w szczycie po własnym torowisku. Łącznie w Gdańsku funkcjonuje 87 linii autobusowych (w tym dwie sezonowo) oraz 15 linii tramwajowych (w tym jedna okazjonalna i dwie sezonowe). Interesującym rozwiązaniem jest również funkcjonowanie w okresie wakacji tramwajów wodnych na trzech liniach.

W Gdańsku umiejscowiony jest największy port morski w Polsce przeładowujący rocznie towary o masie 17 mln ton.

W obrębie miasta działa także port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo, trzeci co do ilości ruchu pasażerskiego polski port lotniczy.


Baza noclegowa

Gdańsk jest miejscowością, w której każdy podróżny znajdzie hotel dla siebie. Ze bardziej znanych hoteli można wymienić:

  • Hotel Artus,
  • Hotel Amber,
  • Qubus Hotel Gdańsk,
  • Hilton Gdańsk.

Baza hoteli pracowniczych jest również bogata. W naszej serwisie znajduje się $hotel_no$ hoteli zlokalizowanych w Gdańsku.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Wszystkie miejscowości od A do Z

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych najemców!

Proszę czekać...