Kwatery i noclegi pracownicze - Dortmund hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Dortmund

Strona 1 z 5

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Skorzystanie z tanich noclegów w Dortmundzie to najlepszy sposób zarówno na spędzenie pierwszych tygodni lub miesięcy w pracy w Niemczech, jak i również dla osób, które odwiedzają największe miasto Zagłębia Ruhry jedynie w celach turystycznych. Dortmund to miasto znajdujące się w zachodniej części Niemiec, a dokładnie w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Jako znaczący ośrodek przemysłowy jest miejscem zatrudnienia dla wielu tysięcy mieszkańców oraz przyjezdnych.

Dortmund – najbardziej przemysłowe miasto Niemiec

Znakiem rozpoznawczym Dortmundu, czyli głównego miasta największego niemieckiego okręgu przemysłowego, jest wydobycie węgla kamiennego oraz hutnictwo żelaza. Jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin przemysłu w okolicy jest przemysł maszynowy, który w głównej mierze obejmuje wytwarzanie, remontowanie i rozbiórkę części okrętowych, maszyn hutniczych i górniczych oraz elementów mostów. W strukturze zatrudnienia nie mniejsze role odgrywają przemysł metalowy, elektroniczny, elektrotechniczny oraz spożywczy. Dortmund jest drugim po Monachium ośrodkiem produkcji piwa, a tylko na terenie miasta swoje siedziby posiada aż sześć browarów oferujących swoje wyroby na skalę światową. Praca w Dortmundzie nie musi być wcale bezpośrednio związana z przemysłem, ponieważ miasto jest też centrum finansowo-handlowym, w którym funkcjonuje ogromna ilość towarzystw ubezpieczeniowych, banków, giełd, hurtowni oraz firm handlowych. Hotel w Dortmundzie jest także opcją dla osób, które w mieście znajdują się wyłącznie „przejazdem”, ponieważ jest to ważny węzeł drogowy i kolejowy. W takiej sytuacji kwatery pracownicze są najrozsądniejszym rozwiązaniem. W mieście znajdują się także liczne uniwersytety, które dają możliwość rozwoju i studiowania w elitarnym środowisku.

Dortmund atrakcje - co warto zobaczyć w Dortmundzie?

Niemcy często kojarzone są z wyjazdem do pracy, jednak miasta takie jak Dortmund oferują nie mniejsze możliwości dla osób przyjeżdżających w roli turysty. Nie zmienia tego fakt, że Dortmund był jednym z najbardziej dotkniętych wojną niemieckich miast. Dziś jako przemysłowe miasto wyróżnia się nadzwyczajną ilością parków i zieleni oraz kościołów, szczególnie w centrum. Będąc w Dortmundzie, warto zobaczyć m.in. ruiny zamku i rekonstrukcję murów z fosą, warowną bramę, liczne muzea oraz wspomniane już kościoły.

Baza noclegowa w Dortmundzie

Dortmund jest miejscem docelowym wielu emigrantów z Polski oraz coraz większej liczby turystów. Noclegi w Dortmundzie nie należą jednak do tanich, dlatego warto wybrać hotele pracownicze lub hotele, które zapewniają zakwaterowanie w rozsądnych cenach w bardzo dobrych warunkach.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...