Kwatery i noclegi pracownicze - Dąbrowa Górnicza hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Dąbrowa Górnicza

Strona 1 z 4

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Charakterystyka miasta Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza to miasto na prawach powiatu, które leży w województwie śląskim, nad Czarną Przemszą i Białą Przemszą. Pierwsza wzmianka na temat tej miejscowości w historii Polski pojawiła się w 1726 roku. W skali kraju miasto zajmuje 10 miejsce pod względem wielkości, jego powierzchnia wynosi bowiem 188,73 km2. Liczba ludności to ponad 120 tysięcy mieszkańców. Miasto to jest bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym i wypoczynkowym. W Dąbrowie Górniczej do dyspozycji przyjezdnych jest bogata oferta obejmująca noclegi. Na terenie miasta znajduje się siedziba producenta stali ArcelorMittal oraz największa w Polsce huta stali. Do miasta przyjeżdża więc wiele osób w poszukiwaniu pracy. Do ich dyspozycji w Dąbrowie Górniczej są liczne kwatery pracownicze.

Charakterystyczne miejsca w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej znaleźć można wiele ciekawych i pięknych zabytków, obok których nie sposób przejść obojętne. Nieważne więc czy podróżujemy w celach turystycznych, czy służbowych warto zobaczyć zabytki i miejsca, takie jak:

  • Bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej,
  • Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • Drewniana kaplica z XVIII w.,
  • Kaplica z XVIII w. w Trzebisławicach,
  • Kamienice Huty Bankowej,
  • Kopalnia ćwiczebna,
  • Młyn z XVIII w. w Ratanicach,
  • Muzeum Miejskie - Sztygarka,
  • Pałac Kultury Zagłębia,
  • Resursa Obywatelska.

Transport w Dąbrowie Górniczej

Przez miasto przebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe oraz fragment trasy europejskiej E75. Ponadto przez terytorium miasta przebiegają jeszcze trzy drogi wojewódzkie. W mieście funkcjonuje bardzo rozwinięty transport kolejowy, a na terenie Dąbrowy Górniczej znajduje się aż 9 stacji. Komunikacja miejska obsługiwana jest przez Zarząd Transportu Miejskiego. Po mieście można poruszać się autobusami lub tramwajami. Nieco ponad 10 km od miasta znajduje się port lotniczy w Pyrzowicach.

Baza noclegowa w Dąbrowie Górniczej

Miasto dysponuje bogatą ofertą noclegową, dedykowaną zarówno dla osób podróżujących w celach turystycznych, jak i w celach służbowych i zarobkowych. W Dąbrowie Górniczej znaleźć można liczne apartamenty, hotele, hostele oraz kwatery prywatne. Spotkać można także wiele różnorodnych propozycji tanich noclegów. Zwykle są one przeznaczone dla turystów podróżujących niskobudżetowo oraz dla osób przyjeżdżających do pracy, które poszukują w Dąbrowie Górniczej tanich, ale komfortowych i wygodnych noclegów pracowniczych. Dzięki temu, iż oferta ta jest niezwykle rozbudowana, każdy może znaleźć rozwiązanie odpowiadające na jego oczekiwania i możliwości finansowe. Wszystkie poszczególne propozycje noclegowe, również hotele pracownicze w Dąbrowie Górniczej są bardzo zadbane i godne polecenia.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...