Kwatery i noclegi pracownicze - Düsseldorf hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Düsseldorf

Strona 1 z 8

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Charakterystyka miasta Dusseldorf

Dusseldorf to miasto na prawach powiatu, położone w Niemczech. Prawa miejskie miejscowość ta nabyła w 1288 roku. Jego całkowita powierzchnia wynosi 217,22 km2. Po II wojnie światowej miasto bardzo się rozwinęło, a na jego terenie powstało wiele koncernów przemysłowych. Niemieckie miasto jest również siedzibą wielu koncernów japońskich. To właśnie dlatego wiele osób spoza granic tego kraju, również Polaków, szuka w Dusseldorfie pracy. To wszystko przyczyniło się do tego, iż obecnie w Dusseldorfie znajduje się wiele mieszkań pracowniczych, które dedykowane są dla osób wyjeżdżających w celach zarobkowych. Według niemieckich danych każdego dnia do tego konkretnego miasta przyjeżdża około 250 tysięcy mieszkańców z okolicznych miejscowości. Miasto jest też siedzibą znanego Uniwersytetu Heinricha Heinego. Został on założony w 1965 roku i znajduje się w miejscu dawnej Akademii Medycznej.

Charakterystyczne miejsca w Dusseldorfie

Dusseldorf oprócz tego, że posiada bogatą ofertę skierowaną dla osób poszukujących pracy, a co za tym idzie, na jego terenie znajduje się mnóstwo różnego rodzaju hoteli, jest również miastem chętnie odwiedzanym przez turystów. Do najczęściej odwiedzanych zabytków należą:

  • Ratusz z 1573 roku,
  • XIV wieczny Kościół św. Lamberta,
  • XVI wieczny Kościół św. Andrzeja,
  • Pałac Benrath z XVIII wieku,
  • ruiny zamku cesarskiego,
  • główny dworzec kolejowy Hauptbahnhof.

Transport w Dusseldorfie

Operatorem transportu publicznego w Dusseldorfie jest Rheinbahn. Obecnie po mieście kursuje 11 linii tramwajowych. Firma obsługuje też 110 linii autobusowych - 80 linii dziennych i 30 nocnych. Sprawną komunikację pomiędzy Dusseldorfem a sąsiadującymi miastami zapewnia również Stadtbahn. Obecnie aktywnych jest siedem linii, w tym trzy nocne. Nieopodal miasta, 6 km na północ od Dusseldorfu, znajduje się port lotniczy.

Baza noclegowa w Dusseldorfie

Znalezienie atrakcyjnego noclegu w Dusseldorfie jest niezwykle proste. Miasto jest dość popularnym kierunkiem turystycznym oraz miejscem chętnie odwiedzanym przez osoby podróżujące w celach zarobkowych. Z uwagi na to, Dusseldorf posiada obszerną bazę mieszkań pracowniczych, które ułatwiają znalezienie odpowiedniego noclegu. Z oferty noclegowej mogą skorzystać zarówno osoby, które samodzielnie podjęły decyzję o wyjeździe i samodzielnie poszukują dla siebie hotelu, jak i właściciele firm, którzy grupowo delegują do Dusseldorfu swoich pracowników i szukają dla nich noclegów. Ilość możliwości i opcji pozwala znaleźć rozwiązanie, które będzie zadowalające dla każdego.

Dzielnice w Düsseldorf


Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...