hotel pracowniczy blisko inwestycji

Szukasz hotelu pracowniczego? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Z korzyścią dla firmy i pracownika

Zalet wynajmowania pokoi w hotelu pracowniczym jest wiele. Wśród nich wymienić można:

  • Koszty wynajmu pokojów są niższe niż w przypadku wynajęcia autobusu do codziennych dojazdów.
  • Pracownicy gotowi są do pracy już od wczesnych godzin rannych.
  • Pracownicy nie tracą czasu i energii na codzienne dojazdy.
  • Przedsiębiorca może wydłużyć czas pracy w ciągu dnia, by szybciej zakończyć zlecenie.

Jak znaleźć odpowiednie miejsce?

Wybór odpowiedniego hotelu może przełożyć się na jakość pracy pracowników. Dlatego też warto poświęcić chwilę na przestudiowanie ofert poszczególnych miejsc. Nie wiesz gdzie zacząć poszukiwania? Nasza wyszukiwarka hoteli pracowniczych Ci pomoże!

Odległość od miejsca wykonywania prac

Najważniejszym kryterium dla przedsiębiorców powinna być odległość od miejsca wykonywania zlecenia. Pracownik, który spędza mniej czasu na dojazdy, może więcej czasu poświęcić na wykonanie zlecenia. Krótsze dojazdy przekładają się również na efektywność. Lepiej pracują osoby, które w podróży spędziły 15 minut niż te, które jechały godzinę.

Cena

Nie ukrywajmy. Cena odgrywa istotną rolę przy podejmowaniu jakiejkolwiek decyzji. Nie inaczej ma się sprawa z wyborem hotelu pracowniczego. Pamiętać należy, by sprawdzić, co wchodzi w skład oferty. Najtańszy nocleg niekoniecznie musi okazać się tym najlepszym. Brak dostępu do łazienki, brak miejsca do przygotowania posiłków czy znaczne oddalenie od sklepów spożywczo-przemysłowych skutecznie może obniżyć wydajność pracy i zniechęcić zatrudnionych do przedsiębiorcy.

Oferty długoterminowe

Wiele firm organizujących noclegi ma w swojej ofercie promocje. Dotyczą one głównie wynajmowania pokoi pracownikom na dłuższy okres (powyżej 15 dni) lub dla większej ilości osób. Koszty zakwaterowania spadają wtedy nawet o 40 %.

Posiłki

Po intensywnym wysiłku, każdy ma ochotę na ciepłe danie. Przeglądając oferty warto zwrócić uwagę, jak rozwiązana jest kwestia posiłków w danym miejscu.posiłki w hotelu pracowniczym

Restauracja

Restauracja funkcjonująca przy hotelu lub w niedalekiej jego okolicy może zapewnić ciepły posiłek regeneracyjny zmęczonym pracownikom. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość zamówienia obiadu na godzinę powrotu. Minusem wyższe koszty, niż w przypadku samodzielnego przygotowania posiłku.

Kuchnia, aneks kuchenny

Wiele miejsc oferuje pokoje z aneksem kuchennych lub z dostępem do kuchni, gdzie pracownicy samodzielnie mogą przygotować swoje posiłki.

Dodatkowe wygody

Z pewnością zatrudnieni w firmie docenią możliwość korzystania z telewizji lub internetu w wolnych chwilach. Niektóre hotele oferują też darmowy dostęp do pomieszczeń rekreacyjnych (wyposażonych np. w stół do tenisa stołowego) lub proponują organizację grilla w cieplejszym okresie roku.

Miejsca parkingowe

Kwestia ważna szczególnie dla osób z własnym środkiem transportu. Brak parkingu w sąsiedztwie może skutkować pojawieniem się problemu, co zrobić z samochodami, którymi pracownicy wyjechali w delegację.

Czas wolny

Osoby w delegacji poza okresami pracy będą starać się w jakiś sposób zorganizować czas wolny. Nie każda osoba lubi przesiadywać przed telewizorem lub komputerem. Warto pomóc zatrudnionym rozwiązać tę kwestię i, o ile to możliwe, wybrać miejsce na nocleg z dobrymi połączeniami komunikacyjnymi z centrum miasta.telewizor w pokoju hotelowym

Powrót