Promocja Hotelu w Internecie

Utworzono dnia: 25 maja 2018
baner hotelowy

Sposoby promocji hotelu w internecie

W dzisiejszych czasach w naszych kieszeniach, torbach czy plecakach znajdują się urządzenia pozwalające na dostęp do internetu w praktycznie każdym miejscu i dowolnym czasie. Jeśli szukamy więc informacji, adresu czy miejsca, pierwsze kroki kierujemy właśnie do smartfona. Ma to ogromne znaczenie dla firm, przy wyborze odpowiedniego działania marketingowe.

Internet pozwala nam na zindywidualizowanie naszych działań marketingowych, ze względu na grupy docelowe, do których chcemy dotrzeć.

Wykorzystanie nowych technologii nie zawsze może okazać się łatwe. Ciągle powstające nowe kanały komunikacji z klientami, zmuszają nas, abyśmy byli zawsze na bieżąco z nowinkami.


Klienci nie skupiają się jedynie na opiniach o hotelu, które można znaleźć w internecie, chodź jest to jeden z ważniejszych czynników

Klienci poszukują możliwości wybrania odpowiedniego obiektu ze względu na odległość od miejsc które  go interesują. Ceny czy dostępności poszczególnych pokoi, czy całych ośrodków być łatwe do znalezienia. Klientów odrzuca brak możliwości łatwego znalezienia informacji.

dzięki marketingowi internetowemu rosną zyski hoteli

Dlaczego warto skupić się na promocji internetowej?

W dzisiejszych czasach możliwość znalezienia hotelu to wyłącznie kilka kliknięć w przeglądarce. Klient ma możliwość wyboru, ograniczonego jedynie ilością hoteli w danym regionie.

Decyzję o wyborze konkretnej usługi, czy zakupie produktu klient często nieświadomie podejmuje poprzez odpowiednie zabiegi marketingowe. W hotelarstwie również ma to miejsce. Możemy skorzystać z różnego rodzaju wyszukiwarek i porównywarek hoteli znajdujących się w internecie.

Wyszukiwarki i porównywarki hotelowe

Dlaczego warto skorzystać z tego kanału komunikacji z potencjalnymi gośćmi? Nie od dziś wiadomo, że podstawą przy wyborze odpowiedniego hotelu przez klientów są wyszukiwarki hotelarskie. Z roku na rok odnotowują coraz większą ilość odwiedzin. Dlatego nie umieszczając naszego obiektu w tego typu portalach, tracimy możliwość bycia znalezionych przez przyszłego klienta. Ważne, aby nasz obiekt wyróżniał się w tego typu wyszukiwarkach. Każde przyciągnięcie uwagi osoby wyszukującej, to darmowa reklama.

Telefon jako źródło informacji o ofercie hoteli

Specjalistyczne wyszukiwarki jako element reklamy

Wyszukiwarka hoteli pracowniczych, mają za zadanie ułatwić znalezienie noclegu dla siebie lub pracowników swojej firmy. Dzięki tego typu wyszukiwarkom, w łatwy sposób jesteśmy możliwy do zauważenia przez przyszłych klientów. Dla klienta jest to najprostszy sposób, odsiania miejsc które nie zawsze zgadzają się na wynajem dla pracowników. Właściciele hotelu muszą poświęcić jedynie kilka minut na dodanie informacji, jest to darmowa usługa. Osoby zajmujące się marketingiem, już dawno przekonały się, że im więcej stron, na których możemy wyszukać obiekt tym lepiej. 

Dodaj swój hotel do wyszukiwarki noclegów pracowniczych

Planując wyjazd do pracy, do obcego nam miasta, pierwsza rzecz, na której musimy się skupić to znalezienie noclegu. Jeśli jest to tylko wyjazd na określony czas to nie zawsze mamy możliwość wynajęcia mieszkania. Właściciele niechętnie wynajmują na krótki okres. Najłatwiej skorzystać z ofert hoteli pracowniczych oferujących tanie noclegi, w komfortowych warunkach.

Czy twoja strona internetowa jest dobrze wykonana?

Profesjonalna zrobiona strona internetowa będzie miała ogromny wpływ na postrzeganie hotelu w internecie. Ze względu na informacje na niej zawarte, możemy albo pozyskiwać, albo tracić klientów. Przykładem takiego działania jest brak łatwo dostępnych numerów kontaktowych czy adresu hotelu. Jeśli klient nie znajdzie informacji,w odpowiednio szybki sposób, opuści naszą stronę, i skorzysta z oferty naszej konkurencji.

Brak dopasowania strony do urządzeń mobilnych jest na szczęście coraz rzadszym przypadkiem. Korzystanie ze smartfonów nie jest to już tylko domeną ludzi młodych. Wszyscy wyszukują informacji, korzystając ze swoich urządzeń mobilnych. Dlatego responsywność strony to podstawa przy projektowaniu strony.

Sprawdzaj opinie gości

Warto monitorować jakie opinie o naszym obiekcie umieszczane są w internecie. Komentarze te odgrywają dużą rolę, jeśli chodzi o podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze. Jeśli znajdziemy negatywne opinie dotyczące obsługi, czy warunków u nas panujących warto się do nich odnieść. Nigdy nie wchodzimy w żywą wymianę zdań, zawsze starajmy się przeprosić za zaistniałą sytuację i zapewnić, że zwrócimy uwagę na aspekty funkcjonowania hotelu, które nie spodobały się gościom.Takie podejście pozwoli nam na pokazanie potencjalnym klientom, że zależy nam na opinii gości i staramy się spełnić ich wszystkie oczekiwania.

Aktywnie działanie na profilach społecznościowych

Jeśli hotel posiada profile społecznościowe, skorzystajmy z możliwości, które nam oferują. Warto więc regularnie dodawać zdjęcia z hotelu, czy wydarzeń, które się w nim odbywają. Coraz więcej polaków przegląda zdjęcia na aplikacjach dedykowanych portalom społecznościowym. Wystarczy więc dodanie zdjęcia i jedynie kilka zdań, aby przyciągnąć uwagę osób obserwujących nasze profile. Możemy w łatwy sposób do zwykłego posta dołączyć elementy promocji sprzedażowej. Dodając zdjęcia z imprezy promocyjnej czy pokazu kulinarnego, możemy uzyskać dodatkowy efekt.


Plan działania marketingowe

Warto zastanowić się również nad stworzeniem spójnego planu działania marketingowe. Pozwoli nam on na określenie założeń, które chcemy osiągnąć oraz rozpisanie planu działania, który nam to umożliwi. Ważnym elementem jest również określenie budżetu który, chcemy przeznaczyć na wszystkie działania promocyjne. Warto w tego typu planie założyć to, że w trakcie jego realizacji mogą wystąpić nieoczekiwane sytuacje podnoszące koszty całej kampanii. Kroki podjęte w internecie są elementami działania marketingowe, które nie wymagają dużych nakładów finansowych ze strony właścicieli. Przynosząc przy tym odczuwalne rezultaty finansowe.

Podsumowanie

Internet jest świetnym miejscem do promocji naszego obiektu. W ciągu ostatnich lat lawinowo zwiększyła się liczba ludzi, dla których internet jest jedynym źródłem informacji. Jeśli więc nie skupimy się na odpowiedniej prezentacji oferty hotelu, to ustawiamy się na straconej pozycji względem konkurencji.


baner hotelowy

Specjalistyczne wyszukiwarki, które pozwolą np. na znalezienie hotelu pracowniczego to również jeden ze sposób, aby łatwiej było znaleźć informację o naszym obiekcie. Określając swój plan działania marketingowego, warto w największej mierze skupić się na dziale związanym z promocją w internecie. Dobrze dopasowana strona to podstawa marketingu internetowego. Zawsze śledź opinie, które umieszczane są o obiekcie przez klientów. Staraj się odpowiadać na negatywne komentarze, dzięki temu zniwelujesz ilość osób, które mogą one odrzucić. Profile społecznościowe to idealny sposób na darmową promocję. Staraj się regularnie dodawać na nie treści oraz wchodzić w interakcję z osobami, które na nim się udzielają.


Powrót

Więcej artykułów
Bed and Breakfast w Taufkirchen

Kwatery robotnicze przy niemieckich autostradach

Zbyt wysokie ceny w miastach odstraszają przedsiębiorców, którzy chcą delegować pracownika do pracy za granicą. Rozwiązaniem może być znalezienie noclegu przy jednym z głównych szlaków szybkiego ruchu. Przedstawiamy kilka kwater, które położone są nie dalej niż 10 km od jednej z 9 federalnych autostrad w Niemczech.

Pokój pracowniczy w hamburgu

Noclegi dla pracowników Niemcy

Wielu rodaków szuka pracy poza granicami kraju. Niektórzy szukają na własną rękę, inni są delegowani przez swoich pracodawców. Niemcy, które przez swoje korzystne położenie geograficzne, dobry dojazd i perspektywy finansowe, stają się Mekką dla robotników i specjalistów. Zobacz, jak łatwo znaleźć hotel w jednym z niemieckich miast.

dodawanie ogłoszeń

Jak stworzyć skuteczne ogłoszenie? Noclegi, hotele i pokoje dla pracowników

Rynek wynajmu pokoi dla pracowników delegowanych jest ogromny. Codziennie w delegację wyjeżdża tysiące Polaków. Jeżeli prowadzisz hotel lub wynajmujesz pokoje dla pracowników w mieście, dodanie wizytówki do naszego serwisu zwiększy liczbę rezerwacji w Twoim hotelu.