Kwatery i noclegi pracownicze - Żory hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Żory

Charakterystyka miasta Żory

Żory to miasto na prawach powiatu. Członek Rybnickiego Okręgu Węglowego leży w południowej części Polski, w województwie śląskim. Miasto liczy ponad 60 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia to 65 km2. Żory prawa miejskie nabyły w 1272 roku. Miasto składa się z dziewięciu dzielnic, sześciu osiedli, które również są dzielnicami oraz dwóch osiedli, które wchodzą w skład dzielnic. Sąsiadujące miasta to Jastrzębie-Zdrój i Rybnik. Miasto głównie spełnia funkcję usługową, handlową i logistyczną. 

Co warto zobaczyć w Żorach

W Żorach znajduje się wiele zabytków wpisanych do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa. To, co z pewnością warto zobaczyć, to:

  • gotycki Kościół parafialny pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba, 
  • mury obronne z XIV wieku, 
  • Dom Ludowy "Sala Polska" funkcjonujący dziś jako Dom Kultury, 
  • kamieniczki powstałe z cegieł muru obronnego, 
  • klasycystyczny Pałac w Żorach, 
  • Stary Cmentarz i Kamienne Krzyże Pokutne, 
  • żydowski cmentarz z XIX wieku, 
  • Rynek w Żorach, 
  • Muzeum Ognia. 

Gałęzie transportu w Żorach

Przez Żory przebiega autostrada A1, która łączy ze sobą południową i północną część kraju. Ponadto przez miasto przebiegają również trzy drogi wojewódzkie i jedna droga krajowa. W Żorach funkcjonuje Bezpłatna Komunikacja Miejska, która obsługuj siedem linii. Jest ona organizowana i zarządzana przez Urząd Miasta w Żorach. Oprócz tego dodatkowo w mieście działają Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego. Takie rozwiązania pozwalają połączyć Żory z innymi miastami sąsiadującymi i ościennymi. W Żorach funkcjonuje też stacja kolejowa, na której zatrzymują się pociągi Intercity oraz Koleje Śląskie, które regularnie łączą miasto z ośmioma innymi miastami oraz sezonowo z pięcioma innymi miastami.  

Baza noclegowa w Żorach

Żory to miasto chętnie odwiedzane przez turystów. Niezależnie czy będzie to kilkudniowe zwiedzanie, czy kwestia zwiedzenia miasta wyłącznie przejazdem, pobyt ułatwi rozbudowana oferta na noclegi. Żory to również miejsce, do którego często delegowani są pracownicy z innych miast ościennych aglomeracji śląskiej. Pobyt pracowników z kolei ułatwi rozbudowana oferta na noclegi pracownicze. Żory posiadają obszerną bazę noclegową, która odpowie na potrzeby każdego, niezależnie czy podróżującym jest turysta, biznesmen, pracownik czy student. Hotele w Żorach wyróżniają się wysokim poziomem wygody i komfortu. Pokoje do wynajęcia w Żorach cechują się dobrym stanem i wysokim standardem. 

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Wszystkie miejscowości od A do Z

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych najemców!

Proszę czekać...