Kwatery i noclegi pracownicze - Świdnica hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Świdnica

Strona 1 z 2

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Położenie i rys historyczny miasta

W południowej części województwa dolnośląskiego, na skraju Sudetów i Gór Wałbrzyskich leży Świdnica. Miasto położone jest na Równinie Świdnickiej nad rzeką Bystrzycą. Zajmuje obszar ponad 21,7 km2. Świdnica położona jest na wysokości około 250 m n.p.m. Miasto ma bogatą historię, prace archeologiczne pozwoliły na odkrycie wioski rybackiej datowanej na około 700 lat p.n.e. Na przestrzeni wieków Świdnica znajdowała w granicach państwa Polan (za czasów Mieszka I), była stolicą niezależnego księstwa świdnicko - jaworskiego, którym rządzili piastowscy książęta. W 1392 r. przeszła pod panowanie królów czeskich. Rządzili tu również Habsburgowie, znalazła się w granicach Królestwa Prus, a później Niemiec. Po zakończeniu II wojny światowej miasto znalazło się na terytorium Polski. Historia Świdnicy utrwalona jest w licznych zabytkach architektury sakralnej, przemysłowej i mieszczańskiej.

Miasto obecnie

Świdnica jest obecnie ośrodkiem przemysłowym, z dobrze rozwiniętym przemysłem motoryzacyjnym, maszynowym, elektrotechnicznym i spożywczym. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 35, prowadząca do dawnego przejścia granicznego z Czechami. 30 km od miasta przebiega autostrada A4, do której dojazd umożliwia otwarta w 2011 r. droga powiatowa zwana "łącznikiem" Świdnica. Warto odwiedzić miasto również ze względu na cyklicznie odbywające się tu imprezy:

  • Festiwal Bachowski
  • Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości
  • Świdnickie Noce Jazzowe
  • Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
  • Forum Teatrów Niezależnych „Transformacje”
  • Festiwal Piosenki Przedszkolnej.

To tylko niektóre atrakcje przygotowane dla mieszkańców, ale z myślą o turystach. Dlatego warto zatrzymać się na nocleg w którymś z hoteli lub pokojów do wynajęcia w Świdnicy. Hotele w Świdnicy zróżnicowane są pod względem cen, tak że każdy znajdzie coś dla siebie.

Oferta noclegowa w Świdnicy

Miasto oferuje podróżnym bogatą bazę noclegową. Pokoje do wynajęcia w Świdnicy zaczynają się już od kilkunastu zł za noc. Osoby przyjeżdżające do pracy mogą liczyć na noclegi pracownicze w Świdnicy. Dla pragnących spokoju możliwy jest nocleg poza granicami miasta, w jego bliskim sąsiedztwie (powiat świdnicki). Noclegi pracownicze to pokoje 2 lub kilkuosobowe z węzłem sanitarnym, kuchnią, parkingiem i dostępem do Wi - Fi. Dla tych, co zatrzymują się w mieście na dłużej, tani nocleg w Świdnicy nie powinien być problemem. Dzięki komunikacji miejskiej możemy łatwo dotrzeć na nocleg położony poza centrum Świdnicy. Warto dodać, że wszystkie miejsca noclegowe są godne polecenia, niektóre po niedawnym remoncie. A poza tym decydując się na pokoje do wynajęcia lub noclegi pracownicze w Świdnicy możemy liczyć na domową atmosferę i miłe przyjęcie.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...