Kwatery i noclegi pracownicze - Łódź hotele pracownicze (robotnicze)

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Łódź

Strona 1 z 3

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Łódź to miasto położone w środkowej części Polski na Wysoczyźnie Łaskiej i Wzniesieniach Łódzkich. To siedziba władz województwa i powiatu łódzkiego oraz gminy Nowosolna, Powierzchnia miasta wynosi 293,25 km². Pod względem wielkości to czwarte miasto w Polsce. Według danych GUS z 2017 roku, Łódź zamieszkuje obecnie ok 693 797 mieszkańców, czyli jest na trzecim miejscu w klasyfikacji najludniejszych miast w Polsce.

Łódź dawniej

Dawniej Łódź uchodziła za małą wioskę. Pierwsze prawa miejskie otrzymała 29 lipca 1423 roku. Dopiero pierwsze informacje na temat miejscowości można znaleźć w dokumentach podpisanych przez księcia Władysława Garbatego. Gwałtowny rozwój Łodzi nastąpił w pierwszej połowie XIX wieku, za sprawą przyporządkowania miasta do grona osad przemysłowych i wzrostu ośrodka tkackiego i sukienniczego. Z małej wioski ewoluowała do dużego miasta z prawie pół milionem mieszkańców. Rozkwit Łodzi trwał aż do momentu drugiej wojny światowej. Po wojnie, miasto przekształciło się w kolebkę polskiej kinematografii.

Łódź dla pracowników - gdzie warto się zatrzymać?

W Łodzi funkcjonuje mnóstwo hoteli robotniczych. Praktycznie w każdej dzielnicy Łodzi oraz na terenie jej aglomeracji znajdują się kwatery robotnicze. Są one rozmieszczone blisko komunikacji miejskiej, aby pracownik mógł mieć szybki transport z miejsca pracy do hotelu pracowniczego w Łodzi, w którym odpocznie. Łódź jest węzłem komunikacyjnym z dwiema autostradami, dwiema drogami szybkiego ruchu oraz drogi krajowe. W mieście działa Dworzec Kolejowo-Autobusowy Łódź Fabryczna, Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska oraz Dworzec Autobusowy Północny. W Łodzi znajduje się także 18 stacji i przystanków kolejowych. Pracownicy znajdą dla siebie również pokoje pracownicze w Łodzi, które stworzono dla różnych firm i działów, w zależności od ceny, jakości i udogodnień. Noclegi dla pracowników w Łodzi są dobrze skomunikowane z centrum miasta, ale i również posiadają inne udogodnienia tj. internet, tv. W Łodzi funkcjonuje wiele kwater pracowniczych, ale i hoteli dla studentów czy turystów. Są to, m.in.:

  • Ambasador Centrum;
  • Hotel Ambasador Chojny Łódź;
  • Hotel Borowiecki;
  • Hotel Grand;
  • Hotel Focus;
  • Hotel Savoy i wiele innych.

Łódź - co warto zwiedzić?

Nie samą praca jednak człowiek żyje. Warto również wspomnieć o wielu atrakcjach jakie oferuje miasto. Najbardziej charakterystycznymi miejscami, które warto odwiedzić będąc w Łodzi są:

  • Biała Fabryka Geyera - jeden z najstarszych zabytków architektury przemysłowej w Polsce, w której znajduje się pierwsza w Łodzi przędzalnia i tkalnia. Obecnie w fabryce znajduje się Centralne Muzeum Włókiennictwa;
  • pałac Juliusza Heinzla - eklektyczny pałac z końca XIX wieku. W obecnych czasach znajduje się tam Urząd Miasta Łodzi oraz biura Urzędu Wojewódzkiego;
  • pałac Izraela Poznańskiego - łódzki Luwr. Reprezentacyjno-handlowa budowla. Dziś to siedziba Muzeum Historii Miasta Łodzi;
  • ulica Piotrkowska - jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Przy ulicy położone są m.in. bazylika archikatedralna i Biała Fabryka.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych!

Proszę czekać...