Hotel pracowniczy Łódź

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze pokoje dla pracowników w mieście Łódź

Łódź

Jest to miasto położone w środkowej Polsce na Wysoczyźnie Łaskiej i Wzniesieniach Łódzkich. Zgodnie z danymi z 31 grudnia 2015 roku podanymi przez Główny Urząd Statystyczny powierzchnia miasta wynosi 293,25 km², co sprawia, że pod względem powierzchni Łódź jest czwartym miastem w Polsce. Łódź zamieszkuje ok 693 797 mieszkańców (stan na 30 czerwca 2017 roku wg danych GUS), co plasuje ją na 3 miejscu w rankingu najludniejszych miast w Polsce. Aglomerację łódzką zamieszkuje ok 1,1 mln osób.

Miasto jest siedzibą władz województwa łódzkiego, powiatu łódzkiego i gminy Nowosolna.


Początkowo Łódź była małą wioską. Pierwsze wzmianki o miejscowości pojawiają się w dokumentach podpisanych przez księcia ziemi łęczyckiej i dobrzyńskiej Władysława Garbatego. Prawa miejskie zostały nadane miejscowości 29 lipca 1423 roku, wraz z pozwoleniem na organizowanie targów. Burzliwy rozwój Łodzi rozpoczął się w pierwszej połowie XIX wieku, kiedy to miasto zostało zaliczone do grona osad przemysłowych w kalisko-mazowieckim okręgu przemysłowym i przeznaczone na pełnienie roli ośrodka tkackiego i sukienniczego. Z małej miejscowości liczącej 4 tysiące mieszkańców (1830 rok), Łódź przeistoczyła się w metropolię z 300 tysiącami mieszkańców (1900 rok). Niespełna 14 lat później w 1914 roku liczba mieszkańców wzrosła do pół miliona. Wojny światowe spowodowały zahamowanie wzrostu miasta. W czasie II wojny światowej liczba mieszkańców spadła o ponad 200 tysięcy. Po wojnie Łódź stała się kolebką polskiej kinematografii. Od lat 80 XX wieku liczba ludności systematycznie spada.

Charakterystyczne miejsca

Do charakterystycznych miejsc w Łodzi można zaliczyć:

 • Białą Fabrykę Geyera - jeden z najstarszych zabytków architektury przemysłowej w Polsce. Fabryka mieściła pierwszą w Łodzi przędzalnię i tkalnię. Obecnie w fabryce znajduje się Centralne Muzeum Włókiennictwa.
 • bazylikę archikatedralną św. Stanisława Kostki - najwyższy budynek w mieście (104,5 m wysokości) i jedna z najwyższych budowli sakralnych w Polsce. Poświęcona w 1922 bazylika wzorowana była na niemieckiej katedrze w Ulm
 • pałac Juliusza Heinzla - eklektyczna budowla z końca XIX wieku. Obecnie w pałacu mieszczą się biura Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miasta Łodzi. 
 • pałac Izraela Poznańskiego - nazywany łódzkim Luwrem. Reprezentacyjno-handlowa budowla dziś stanowi siedzibę Muzeum Historii Miasta Łodzi.
 • ulicę Piotrkowską - jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie (ok 4,2 km). Przy ulicy położone są m.in. bazylika archikatedralna, Biała Fabryka, Pałac Ewalda Kerna i wiele XIX i XX wiecznych kamienic.

Transport

Łódź jest węzłem komunikacyjnym. Przez nią lub w jej pobliżu przebiegają dwie autostrady, dwie drogi szybkiego ruchu oraz drogi krajowe. W mieście funkcjonuje Dworzec Kolejowo-Autobusowy Łódź Fabryczna, Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska oraz Dworzec Autobusowy Północny. W mieście znajduje się także 18 stacji i przystanków kolejowych.

Rdzeń komunikacji miejskiej stanowi 19 linii tramwajowych i 58 linii autobusowych.

Miasto posiada port lotniczy Łódź-Lublinek im Władysława Reymonta. Jest to lotnisko obsługujące ruch międzynarodowy.

Baza noclegowa

W Łodzi funkcjonuje wiele hoteli, m.in.:

 • Ambasador Centrum,
 • Hotel Ambasador Chojny Łódź
 • andel's Hotel Łódź
 • Hotel Borowiecki
 • Hotel Grand
 • Hotel Focus,
 • Hotel Reymont,
 • Hotel Savoy i wiele innych.

Miasto obfituje także w duża bazę hoteli pracowniczych. W naszej bazie można znaleźć $hotel_no$ hoteli.

Zobacz noclegi dla pracowników w sąsiednich lokalizacjach

Wszystkie miejscowości od A do Z

Dodaj swoje zakwaterowanie

i dołącz do tysięcy zadowolonych najemców!

Proszę czekać...